نماد اعتماد الکترونیکی

ساماندهی فروشگاه های اینترنتی

logo-samandehi

تخفیف ویژه

خبرنامه

فید RSS

هیچ فید RSS اضافه نشده است

بررسی امنیت اتصال سایت

برای بررسی اینکه سایتی برای بازدید امن است یا نه، می‌توانید اطلاعات امنیتی مربوط به سایت را بررسی کنید. اگر نتوانید ایمن و خصوصی از سایت دیدن کنید، Chrome به شما هشدار خواهد داد.

  1. صفحه‌ای را در Chrome روی رایانه باز کنید؛
  2. برای بررسی امنیت سایت در سمت راست نشانی وب، به وضعیت امنیتی نگاه کنید:

قفل   امن
اطلاعات   اطلاعات یا ناامن
خطرناک   ناامن یا خطرناک

  1. برای دیدن جزئیات و مجوزهای سایت، روی نماد کلیک کنید. در بالای پانل، خلاصه‌‌ای از میزان خصوصی بودن اتصال را از نظر Chrome می‌بینید.

هر کدام از نمادهای امنیتی چه معنایی دارند

این نمادها به شما اطلاع می‌دهند بازدید از یک سایت و استفاده از آن چقدر امن است. این نمادها به شما می‌گویند آیا سایتی گواهینامه امنیتی دارد، آیا Chrome به آن گواهینامه اعتماد دارد و آیا Chrome اتصال خصوصی با سایت دارد.

قفل     امن
اطلاعات    اطلاعات یا ناامن
خطرناک    ناامن یا خطرناک

برطرف کردن خطای «اتصال شما خصوصی نیست»

اگر با پیام خطای تمام‌صفحه‌ای که می‌گوید «اتصال شما خصوصی نیست» مواجه شدید، مشکلی در ارتباط با سایت، شبکه یا رایانه‌تان وجود دارد. با نحوه عیب‌یابی خطای «اتصال شما خصوصی نیست» آشنا شوید.

گواهی امنیتی چیست

وقتی به سایتی می‌روید که از HTTPS (ایمنی اتصال) استفاده می‌کند، سرور وب‌سایت از گواهینامه‌ای برای به اثبات رساندن هویت وب‌سایت به مرورگرها (مانند Chrome) استفاده می‌کند. هرکسی می‌تواند با ساخت گواهینامه جعلی، وب‌سایت را آنگونه که می‌خواهد نشان دهد.

برای اینکه بتوانید از وب امن استفاده کنید، Chrome لازم می‌داند وب‌سایت‌ها از گواهینامه‌های سازمان‌های مورداعتماد استفاده کنند.

منبع : گوگل